LIVE: Οθέλλος Αθηαίνου-Απόλλων (ενδεκάδες)

Παρατηρητής Διαιτησίας: Καΐλης Πανίκος

Απόλλων (Αυγουστή): Κίσσας, Στυλιανού, Πιτιάν, Βασιλείου, Ρομπέρζ, Άλαν, Μάρκοβιτς, Σκέμπρι, Ζελάγια, Ντα Σίλβα, Πίττας.

Οθέλλος Αθηαίνου (Τούτιτς): Τζιακούρης, Γαβριήλ, Κ. Α. Κυριάκου, Βασιλείου, Χατζηγιαννακού, Πιτσιλλίδης, Κ. Κυριάκου, Μαρκόσκι, Κατσής, Εμμανουήλ, Ρεάνγκελο.

Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Θυμίζουμε ότι ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στις 28 Φεβρουαρίου (17:00) στο Τσίρειο.

Να σημειώσουμε ότι την εξέλιξη του σημερινού αγώνα, μπορείτε να παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό από το ThemaSports.com.

Θυμίζουμε πάντως ότι την περίοδο 2014-2015, ο Οθέλλος ο οποίος τότε αγωνιζόταν στην Α΄ Κατηγορία, σόκαρε τον Απόλλωνα, αφού τον απέκλεισε στην ίδια φάση (σσ. των “16”) του κυπέλλου, με ισοπαλία 1-1 στο Τσίρειο και νίκη με 2-1 στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” και αυτό σίγουρα θα το έχει επισημάνει στους παίκτες του ο Σωφρόνης Αυγουστή, για να αποφευχθεί το φαινόμενο υποτίμησης του αντιπάλου…

Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή, θα προσπαθήσει να “καθαρίσει” από το πρώτο ματς την υπόθεση πρόκριση, για να μετατρέψει τον επαναληπτικό σε τυπική διαδικασία, ενώ ο Οθέλλος δεν έχει τίποτα να χάσει και βλέπει το συγκεκριμένο παιχνίδι ως μία μεγάλη πρόκληση, γι΄ αυτό και θα κυνηγησει δίχως πίεση και άγχος, το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Στις 18:00 στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”, ο Οθέλλος Αθηαίνου ο οποίος αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας, θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα και οι “γαλάζιοι” της Λεμεσού, είναι φυσικά το ακλόνητο φαβορί για τη νίκη.

Ημέρα Κυπέλλου η σημερινή (14/02), με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει τέσσερις αγώνες για τη φάση των “16”.