Ισορροπημένο παιχνίδι στο Μακάρειο, απάντησε στην ΑΕΛ η Δόξα

Ολοκληρώθηκε το Α΄ ημίχρονο στο Μακάρειο, στην αναμέτρηση της Δόξας με αντίπαλο την ΑΕΛ για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta, με τις δύο ομάδες να είναι στο ισόπαλο 1-1.

Η ΑΕΛ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, είχε την κατοχή μπάλας και καλή κυκλοφορία στο πρώτο δεκάλεπτο, διάστημα στο οποίο άνοιξε το σκορ με θαυμάσια κεφαλιά του Χουράδο (στο 6΄), ενώ είχε και μία καλή στιγμή με τον Μακρή στο 10΄.

Η Δόξα όμως απάντησε νωρίς στο γρήγορο προβάδισμα της ΑΕΛ, ισοφαρίζοντας 1-1 στο 11΄ με ωραίο σουτ του Κάρλος, στην πρώτη της τελική προσπάθεια στο ματς!