ΜΠΛΟΚΑΡΕ τη Ρόμα η εκπληκτική Πάρμα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το εντός συνόρων σερί της Ρόμα σταμάτησε η Πάρμα που επέστρεψε θεαματικά στις νίκες (2-0).

Εντυπωσιακή επιστροφή στα τρίποντα πανηγύρισε η Πάρμα, που επιβλήθηκε με 2-0 της Ρόμα στη δωδέκατη αγωνιστική της Serie A’.

Οι «κιτρινομπλέ» μετρούσαν τρεις αγώνες μακριά από τις νίκες, με δύο ισοπαλίες και μία ήττα και… ξέσπασαν στους Ρωμαίους, που υποχώρησαν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Το σκορ άνοιξε στο 68’ ο Σπροκάτι, με ψύχραιμο σουτ μετά από ασίστ του Γκαλιόλο, ενώ στις καθυστερήσεις ο Κορνέλιους διαμόρφωσε το τελικό σκορ μετά από σέντρα του Ερνάνι.

Αναλυτικά η 12η αγωνιστική:

Παρασκευή 8/11

Σασουόλο-Μπολόνια 3-1
(34’,75’ Καπούτο, 68’ Μπόγκα – 70’Ορσολίνι)

Σάββατο 9/11

Μπρέσια-Τορίνο 0-4
(17′,26′ Μπελότι πεν., 75′, 80′ Μπερενγκέρ)

Ίντερ-Βερόνα 2-1
(65’ Βετσίνο, 83’ Μπαρέλα / 19’ πεν. Βέρε)

Νάπολι-Τζένοα 0-0

Κυριακή 10/11

Κάλιαρι-Φιορεντίνα 5-2
(17’ Ρογκ, 26’ Πισακάνε, 34’ Σιμεόνε, 54’ Ζοάο Πέδρο, 65’ Ναϊνγκολάν – 75’, 87’ Βλάοβιτς)

Λάτσιο-Λέτσε 4-2
(30′, 80′ Κορέα, 62′ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, 77′ Ιμόμπιλε πεν.-40′ Λαπαντούλα, 85′ Λα Μαντία)

Πήρε εξιτήριο ο Μάριος Καρογιάν - Θα παραμείνει σπίτι για ξεκούραση

Τιμές καυσίμων: Μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ των επαρχιών - Περαιτέρω αυξήσεις στον ορίζοντα - Πίνακες

Θεραπεία με το… σταγονόμετρο: Σοβαρές ελλείψεις σε καινοτόμο φάρμακο - Πότε θα είναι ξανά διαθέσιμο

Συμπλοκή στις φυλακές Κορυδαλλού - Πληροφορίες για ένα νεκρό και ένα τραυματία

Μονή Αββακούμ: Ανανεώθηκε το διάταγμα κράτησης του Νεκτάριου - Στο κελί για ακόμα 8 ημέρες

Στο Netflix η πρώτη κυπριακή ταινία - Από πότε θα είναι διαθέσιμη

Φονος στην Ορμήδεια: Παραδόθηκε στις Βρετανικές Βάσεις ο φερόμενος δράστης - Λεπτομέρειες

Σύμφωνα με νέες πληροφορίες η Αστυνομία των Β.Βάσεων συνέλαβε τον ύποπτο για τη δολοφονία του Χαράλαμπου Κωνσταντινίδη στην Ορμήδεια, το βράδυ της Τρίτης (25/6).