Παραμένει 3η η Λιλ

Με λυτρωτή τον Σάντσες οι Λιλουά πέτυχαν την 4η σερί νίκη τους και διατήρησαν την 3η θέση της Ligue 1.

Τρεις σερί νίκες μετρούσε η Λιλ αλλά απέναντι της είχε μια ομάδα που μπορεί να έχασε από την Παρί Σεν Ζερμέν την περασμένη εβδομάδα, αλλά αυτή ήταν και η μοναδική ήττα της στις προηγούμενες επτά αγωνιστικές. Λογικό ήταν, επομένως, η Μονπελιέ να αντισταθεί αρκετά και όντως το έκανε. Μπορεί οι γηπεδούχοι να ήταν μπροστά στο σκορ από το 40ο λεπτό με το πέναλτι του Ικονέ αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν πάντα μέσα στο ματς και στο 74′ ισοφάρισαν με τον Ντελόρτ, δείχνοντας έτοιμοι να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα. Το γκολ του Σάντσες στο 84′, όμως, σήμανε το 2-1 για τη Λιλ, η οποία κράτησε το σκορ στα εναπομείναντα λεπτά και μαζί κράτησε και την 3η θέση, ό,τι κι κάνει την Κυριακή η 4η (στο -4) Ρεν.

• Χριστίνα Παυλίδου: Ραγίζει καρδιές η ανάρτηση της για τη μητέρα της

Το Ισραήλ ετοιμάζεται για επίθεση στο Ιράν τις επόμενες ώρες - Διάγγελμα Νετανιάχου

Εντός των επόμενων ωρών αναμένεται η επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν.