Μεγάλο διπλό για την Άουγκσμπουργκ!

Την 4η νίκη της στα τελευταία πέντε παιχνίδια σημείωσε η Άουγκσμπουργκ που επικράτησε 4-2 στην έδρα της Χόφενχαϊμ. Δύο τέρματα από τον Μαξ.

Η Άουγκσμπουργκ συνέχισε την εξαιρετική πορεία του τελευταίου μήνα, αφού πήρε την 4η νίκη της και παρέμεινε αήττητη για 5ο σερί ματς επικρατώντας 4-2 της Χόφενχαϊμ για να φτάσει τους 20 βαθμούς και μειώνοντας στον έναν από την αντίπαλό της.

Το σκορ άνοιξε ο Μαξ από ασίστ του Νιντερλέχνερ στο 11’ για να γράψει το 0-1, ωστόσο οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Σκοβ μετά την ασίστ του Ρούντι στο 14ο λεπτό. Ο Νίντερλέχνερ κέρδισε πέναλτι στο 50’ το οποίο ένα λεπτό αργότερα αξιοποίησε ο Μαξ για να γράψει το 1-2, ενώ πριν καλά-καλά συνέλθουν οι γηπεδούχοι, ο Γένσεν και πάλι από ασίστ του Νιντερλέχνερ έκανε το 1-3. Στο 80’ ο Λοκάντια από ασίστ του Σκοβ μείωσε σε 2-3, αλλά στο 85’ ο Ιάγκο από ασίστ του Νιντερλέχνερ διαμόρφωσε το 2-4.

Αναλυτικά, η 15η αγωνιστική:

Παρασκευή 13/12
Χόφενχαϊμ-Άουγκσμπουργκ 2-4
(14′ Σκοβ, 80′ Λοκάντια – 11′, 51′ πεν. Μαξ, 56′ Γένσεν, 85′ Ιάγκο)

• Χριστίνα Παυλίδου: Ραγίζει καρδιές η ανάρτηση της για τη μητέρα της

LIVE: Σοβαρή επίθεση στο Ιράν ετοιμάζει το Ισραήλ - Δολοφονήθηκε  πιθανός διάδοχος του Νασράλα

LIVE: Σοβαρή επίθεση στο Ιράν ετοιμάζει το Ισραήλ - Δολοφονήθηκε πιθανός διάδοχος του Νασράλα

Στην κόψη του ξυραφιού βρίσκεται η Μέση Ανατολή, με το Ισραήλ να επιτίθεται σε Γάζα, Δυτική Όχθη, Λίβανο, αλλά και Συρία, την στιγμή που αναζητά την απάντηση στις επιθέσεις του Ιράν. Το ThemaOnline σας μεταφέρει όλες τις εξελίξεις: