«Σκότωσε» και τη Λέστερ η απίθανη Βίλα (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ)

PREMIER LEAGUE-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΕΣΤΕΡ-ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: 0-1

Γήπεδο: King Power Stadium

Την απίθανη φετινή της πορεία συνέχισε η Άστον Βίλα, που κέρδισε με 1-0 τη Λέστερ και μάλιστα μέσα στο «King Power Stadium». Το 4Χ4 οι «χωριάτες», δύο σερί ήττες για την αντίπαλο της ΑΕΚ.

Νέα γκέλα για τη Λέστερ, που κόλλησε στο 0-0 με την Άστον Βίλα.

Με 4-1-4-1 ο Ρότζερς και με τον Σμάιχελ στα δοκάρια. Δεξί μπακ ο Καστάιν και αριστερό ο Τζάστιν με τους Φοφανά και Έβανς στα στόπερ. Αμυντικό χαφ ο Μεντί και μπροστά του οι Μπαρνς, Τίλεμανς, Πράε, και Αγιόθε. Στην κορυφή ο Ιεανάτσο.

Στο 3ο λεπτό το σουτ του Γουάτκινς έφυγε λίγο έξω, ενώ στο 21’ ο Μαρτίνεθ έσωσε μετά από σουτ του Καστάιν. Στο 23’ ο Σμάιχελ έβγαλε το σουτ του Τρεζεγκέ και στην κόντρα ο Ιεανάτσο έπιασε μακρινό σουτ αλλά δε βρήκε στόχο.

Στο 54ο λεπτό μετά από κόρνερ, ο Κονσά πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε  και στο 69 ‘ ο Σμάιχελ έσωσε μετά από σουτ του Λουίζ. Στο 80ο λεπτό η κεφαλιά του Σλιμανί πέρασε ελάχιστα έξω.

Και τελικά στο 90+1’ ο Μπάρκλεϊ με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1.

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Έβανς, Καστάιν, Φοφανά, Τζάστιν, Μεντί (78’ Τσαντούρι), Μπαρνς, Πράε (68’ Mάντισον), Τίλεμανς, Αγιόθε Πέρεθ, Ιεανάτσο (71’ Σλιμανί)

ΒΙΛΑ: Μαρτίνεθ, Κας, Κονσά, Μινγκκς, Τάργκετ, ΜακΓκίν, Ντάγκλας Λουίζ, Μπάρκλεϊ, Γκρίλις, Τρεζεγκέ (81’ Τραορέ), Γουάτκινς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

The post «Σκότωσε» και τη Λέστερ η απίθανη Βίλα (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ) appeared first on Thema Sports.

Στεφάνου στο Φεστιβάλ ΕΔΟΝ: Το ΑΚΕΛ της εξωστρέφειας μονόδρομος - «Εμείς μιλούμε με προτάσεις και αγώνες» - Βίντεο

Το ΑΚΕΛ της εξωστρέφειας είναι μονόδρομος, είναι ένα ποτάμι που δεν έχει γυρισμό, είπε, σε χαιρετισμό του στο 36ο Παγκύπριο Φεστιβάλ Νεολαίας και Φοιτητών της ΕΔΟΝ, το οποίο πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Παρασκευής στην Πύλη Αμμοχώστου, ο Γενικός Γραμματέας της ΚΕ του ΑΚΕΛ, Στέφανος Στεφάνου.