Σε νέα θανατηφόρα οδική σύγκρουση που σημειώθηκε γύρω στις 6:00 το πρωί σήμερα στην Κοκκινοτριμιθιά, έχασε τη ζωή της η Ελένη Σταυρινίδου, ηλικίας 77 ετών, από την Κοκκινοτριμιθιά.
ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ: Νέο θανατηφόρο στη Λευκωσία: Νεκρή γυναίκα που παρασύρθηκε από όχημα
Συγκεκριμένα, κατά τον πιο πάνω χρόνο, σύμφωνα με τα υπό διερεύνηση στοιχεία, ενώ 23χρονος οδηγούσε το αυτοκίνητό του στην οδό Ειρήνης και Φιλίας στην Κοκκινοτριμιθιά, κάτω από συνθήκες που διερευνώνται, παρέσυρε και τραυμάτισε την 77χρονη, η οποία ήταν πεζή.
Ακολούθως, ο 23χρονος εγκατέλειψε τη σκηνή, χωρίς παροχή βοήθειας.
Η 77χρονη μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας, όπου ο επί καθήκοντι ιατρός πιστοποίησε το θάνατό της.
Στη συνέχεια, γύρω στις 8 το πρωί, ο 23χρονος παρουσιάστηκε στον Αστυνομικό Σταθμό Κοκκινοτριμιθιάς και ακολούθως μεταφέρθηκε στην Τροχαία Λευκωσίας για τα περαιτέρω.
Τα ακριβή αίτια θανάτου θα διαπιστωθούν από τη νενομισμένη νεκροτομή επί της σορού της άτυχης γυναίκας.
Αναφορικά με τη θανατηφόρα τροχαία σύγκρουση, καλείται οποιοσδήποτε γνωρίζει οτιδήποτε, να επικοινωνήσει με τον πλησιέστερο Αστυνομικό Σταθμό ή με τη Γραμμή του Πολίτη στον αριθμό 1460 ή με την Τροχαία Λευκωσίας στο τηλέφωνο 22802023.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις