Το Υπουργικό Συμβούλιο, κατά τη χθεσινή του συνεδρίαση υπό την προεδρία του Προέδρου της Δημοκρατίας κ. Νίκου Χριστοδουλίδη, αποφάσισε τον διορισμό του κ. Πανίκκου Βάκκου ως Αντιπροέδρου και του κ. Νεόφυτου Λαμπερτίδη ως μέλους της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς Κύπρου.
Ο κ. Βάκκου, ο οποίος ήταν μέλος της Επιτροπής μέχρι σήμερα, διετέλεσε Διευθυντής Εργασιών και Υπεύθυνος Ρίσκου σε εταιρεία και είναι κάτοχος CFA Charter με εκτενή πείρα στα χρηματοοικονομικά, ενώ ο κ. Λαμπερτίδης είναι ακαδημαϊκός.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις