Ανατροπή με ΥΠΟΓΡΑΦΗ Ρουσιά!

Με τον Ρουσιά πρώτα να… σερβίρει και μετά να σκοράρει και να λέει την τελευταία λέξη, ο Ερμής πήρε μία σπουδαία νίκη.

Στο ντεμπούτο του Νικόλα Μαρτίδη στον πάγκο του Ερμή Αραδίππου, οι «φτεροπόδαροι» κέρδισαν με 2-1 τη Δόξα Κατωκοπιάς στο «Αμμόχωστος».

Η ομάδα του Κώστα Σακκά ήταν αυτή που προηγήθηκε με τον Κίκας στο 50ο λεπτό, για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο 68ο λεπτό ο Κοβάσεβιτς, μετά από σέντρα του Ρουσιά.

Ο Κύπριος επιθετικός ήταν και ο παίκτης της τελευταίας στιγμής, ο οποίος στο 3ο λεπτό των καθυστερήσων μετά από ασίστ του Παπαθανασίου, ο Ρουσιάς με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Σισκόφσκι.

Με τη νίκη του αυτή ο Ερμής πιάνει ΑΠΟΕΛ και ΕΝΠ με 24 βαθμούς, ενώ η Δόξα στην 6η θέση μένει με 29 βαθμούς.

ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

ΕΡΜΗΣ: Καϊκέ, Δημητρίου, Γαβριήλ, Μέιρα, Κύπρου (55’Γκάταριτς), Ντίας, Φόλμπρεχτ, Κοβάσεβιτς (85’Παπαθανασίου), Χολτ, Κυριακίδης (55’Ρουσιάς), Σιντιμπέ (77’Καραγκούνης).

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Εγγλέζου, Μουκτάρης, Σαντίκ, Οικονομίδης, Καρλίτος (55’Μπιλάλ), Ασαμόα (74’Γκίλσον), Τραϊτσέφσκι, Γκολομπάρτ, Μιντίκκης, Κίκας (88’Χριστοφή).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ

Κίκας, Χριστοφή

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90+3΄ Τέλος αγώνα

ΒΙΝΤΕΟ: Στο φινάλε… ΜΙΛΗΣΕ η κλάση του Ρουσιά

Δείτε το γκολ:

90+3΄ ΓΚΟΛ: Ο Ρουσιάς με σουτ κάνει το 2-1.

90΄ Κίτρινη κάρτα στον Χριστοφή.

90΄ Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

89΄ Μακρινό σουτ Γκάταριτς απεκρούει σε κόρνερ ο Σισκόφσκι.

88΄ Αλλαγή για Δόξα. Μέσα Χριστοφή έξω Κίκας.

85΄ Αλλαγή για Ερμή. Μέσα Παπαθανασίου έξω Κοβάσεβιτς.

77΄ Αλλαγή για Ερμή. Μέσα Καραγκούνης έξω Σιντιμπέ.

74΄ Αλλαγή για Δόξα. Μέσα Γκίλσον έξω Ασαμόα.

68΄ ΓΚΟΛ: Ο Κοβάσεβιτς από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίκτυα και κάνει το 1-1.

67΄ Σουτ Γκάταριτς μαζεύει ο Σισκόφσκι.

64΄ Αλλαγή για Δόξα. Μέσα Μπιλάλ έξω Καλό.

ΒΙΝΤΕΟ: Ο Κίκας έβαλε τη Δόξα σε θέση… ΟΔΗΓΟΥ

55΄ Δύο αλλαγές για τον Ερμή. Μέσα Γκάταριτς και Ρουσιάς, έξω Κυριακίδης και Κύπρου.

50΄ ΓΚΟΛ: Ο Κίκας από κοντά ανοίγει το σκορ. Εκτέλεση φάουλ Εγγλέζου η μπάλα κτυπά στο τείχος η μπάλα, πάει στον Μουκτάρη ο οποίος δεν κάνει όπως θα ήθελε το σουτ, αλλά από κοντά με προβολή ο Κίκας την στέλνει στα δίκτυα των γηπεδούχων.

47΄ Κίτρινη κάρτα στον Κίκας

46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου

45΄ Τέλος ημιχρόνου

33΄ Κεφαλιά Ντίας η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.

25΄ Μακρινό σουτ Κύπρου μαζεύει ο Σισκόφσκι.

24΄ Σουτ Φόλπρεχτ η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια άουτ.

19΄ Σουτ Μέιρα κοντράρει η μπάλα και κόρνερ.

16΄ Σουτ Κίκας άουτ η μπάλα.

7΄ Κεφαλιά Σαντίκ άουτ η μπάλα.

1΄ Έναρξη αγώνα με τον Ερμή στη σέντρα.

Συμπλήρωσε… ΚΑΡΕ και η σεζόν ακόμη δεν τέλειωσε

Ντεμπούτο Μαρτίδη και αρχική ενδεκάδα του κόντρα στη Δόξα

Η αρχική ενδεκάδα Σακκά απέναντι στον Ερμή (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

Λίγη ώρα πριν τον αγώνα με τη Δόξα ανακοίνωσε τον νέο προπονητή (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

Live Αγώνα

Ανοίγει η αυλαία της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας, με το παιχνίδι που ξεκινάει η ώρα 19:00 στο «Αμμόχωστος», όπου ο Ερμής Αραδίππου αντιμετωπίζει τη Δόξα Κατωκοπιάς.

Ο Ερμής είναι στη 12η θέση με 21 βαθμούς, ενώ η Δόξα στην 6η θέση με 29 βαθμούς.

Ντεμπούτο στον πάγκο του Ερμή κάνει σήμερα ο Νικόλας Μαρτίδης, ο οποίος για πρώτη φορά στους «φτεροπόδαρους» έχει απέναντι του την ομάδα του Κώστα Σακκά.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ερμής: Καϊκέ, Δημητρίου, Γαβριήλ, Μέιρα, Κύπρου, Ντίας, Φόλμπρεχτ, Κοβάσεβιτς, Χολτ, Κυριακίδης, Σιντιμπέ.

Στον πάγκο: Φιρινίδης, Καραγκούνης, Ρουσιάς, Παπαθανασίου, Καϊσερλίδης, Αλαμπρίτης, Σάντο, Γκάταριτς, Γεωργίου.

Δόξα: Σισκόφσκι, Εγγλέζου, Μουκτάρης, Σαντίκ, Οικονομίδης, Καλό, Ασαμόα, Τραϊτσέφσκι, Γκολομπάρτ, Μιντίκκης, Κίκας

Στον πάγκο: Παρασκευάς, Γκίλσον, Λούις Κάρλος, Χαμντί, Χριστοφή, Μπουλότ, Άδωνη, Γκλίσικ.

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος

Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος

Β’ Βοηθός Διαιτητής: Μαρίνου Μιχάλης

4ος Διαιτητής: Αναστασίου Ιωάννης

VAR: Θεουλή Χρυσοβαλάντης

AVAR: Καλογήρου Μάριος

Παρατηρητής Διαιτησίας: Δημητρίου Ανδρέας

The post Ανατροπή με ΥΠΟΓΡΑΦΗ Ρουσιά! appeared first on Thema Sports.

ΠτΔ: «Επενδύουμε στην ΕΕ για την οριστική διευθέτηση του Κυπριακού»

Η Κυβέρνηση επενδύει στην ΕΕ για οριστική διευθέτηση του Κυπριακού, ενόψει και του τραγικού ορόσημου των 50 χρόνων της τουρκικής κατοχής επί του εδάφους της Κυπριακής Δημοκρατίας, ανέφερε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Νίκος Χριστοδουλίδης, κατά τον χαιρετισμό του στα εγκαίνια της περιηγητικής έκθεσης φωτογραφίας του Γραφείου Τύπου και Πληροφοριών με θέμα «20 χρόνια Κύπρος – ΕΕ».