Ομόνοια Αραδίππου – ΑΕΖ 3-0 (42΄, 54΄ Σοφοκλέους, 84΄ Ντάβιντ)

ΑΕΖ: Καϊρίνος, Νικολάου, Φώκλας, Στυλιανίδης, Ευριπίδου, Φελισιέν, Γεωργίου, Θεοδώρου, Βασιλείου, Παναγιώτου, Ντριάνς

ΘΟΪ Λακατάμιας – ΑΣΙΛ Λύσης 2-0 (56΄ Κονομής, 90΄ Μπερνάντ)

Αχυρώνας Λιοπετρίου – ΠΑΕΕΚ 1-0 (84΄ Κονέ)

70΄ Χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους με τον Πίντο.

Οθέλλος Αθηαίνου – Αγία Νάπα 0-2 (64΄ Κολοκούδιας πέναλτι, 62΄ Πιντσέλι)

ΠΟ Ξυλοτύμπου – Ακρίτας Χλώρακας 3-1 (56΄, 70΄ , 84΄  – 67΄ )

42΄ ΑΠΟΒΟΛΗ για τους γηπεδούχους συνεχίζουν με 10 παίκτες.

Άρης – Ονήσιλος Σωτήρας 1-1 (60΄Σικόρσκι – 3΄ Οζίας)

‘Αρης: Λοΐζου, Παστελλής, Λόπες, Μοδέστου, Σταύρου, Σικόρσκι, Μπαρμπαρός, Δημητρίου, Νταμάχου, Κυριάκου, Kvashuk.

Ονήσιλος: Κωνσταντίνου, Ρέις, Φωτίου, Φελίπε, Καθάριος, Σαντίκ, Κάστανου, Σωτηρίου, Ράμος, Παπαγεωργίου, Ντιντάκ.

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – Αναγέννηση Δερύνειας 2-2 (57΄ Γ.  Νεοφύτου πέναλτι, 67΄ Μουζακίτης – 30΄ Ευσταθίου, 85΄ Τόσκας πέναλτι)

ENY: Σωφρονίου, Αριστοτέλους, Νεοφύτου Γ., Μουζακίτης, Μήτας, Σιλβέστρος, Ζάρνας, Πιερή, Στυλιανού, Μουστάκης, Α. Κυριάκου

Αναγέννηση Δερύνειας: Μάστρου, Σιων, Τόσκας, Ντίνος, Γουέσλεμ, Λύσανδρος, Μανώλη, Θεράποντος, Ευσταθίου, Χριστοδούλου, Σταυρινός

Η 18η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο με δύο αναμετρήσεις…

Κυριακή 14 Φεβρουαρίου (15:00)
Ομόνοια Ψευδά – Κούρης Ερήμης
Αλκή Ορόκλινης – Διγενής Ακρίτας Μόρφου
Η ενημέρωση από την ιστοσελίδα της ΚΟΠ:
Με τις αναμετρήσεις της 18ης αγωνιστικής, της πρώτης του δεύτερου γύρου επέστρεψαν σήμερα οι ομάδες του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας στη δράση.

Ο πρωτοπόρος Οθέλος Αθηαίνου (34 βαθμοί) ηττήθηκε στην έδρα του από την Αγία Νάπα με 2-0. Ο Κολοκούδιας με πέναλτι στο 64ο άνοιξε το σκορ και στο 72ο λεπτό ο Πιντσέλι πέτυχε το 2-0.

Η δεύτερη της κατάταξης ΠΑΕΕΚ (32 βαθμοί) φιλοξενήθηκε στο Λιοπέτρι από τον Αχυρώνα και γνώρισε την ήττα με 1-0. Το γκολ ο Κονέ στο 85ο λεπτό.

Ο Άρης ακολουθεί στην τρίτη θέση με 30 βαθμούς αλλά με αγώνα λιγότερο, έφερε ισοπαλία 1-1 με τον Ονήσιλο Σωτήρας στο Τσίρειο Στάδιο.

Στο 3ο λεπτό ο Ονήσιλος προηγήθηκε με τον Ρέις και ο Σικόρσκι στο 60ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1.

Στους 30 βαθμούς μαζί με τον Άρη και η Ομόνοια Αραδίππου, που κέρδισε στην έδρα της με 3-0 την ΑΕΖ.