Ντεμπούτο με νίκη στο Κύπελλο για τους Παλαίμαχους της Ομόνοιας

Ενημέρωση από τον Όμιλο Παλαιμάχων Ομόνοιας Λευκωσίας:

«Ντεμπούτο με νίκη η ΟΜΟΝΟΙΑ.

Τη νίκη με 3-0 πήρε σήμερα η ΟΜΟΝΟΙΑ στον πρώτο αγώνα του Παγκυπρίου Κυπέλλου Παλαιμάχων με αντίπαλο τον Χαλκάνωρα στο Δάλι.

Ο αγώνας ήταν πολύ καλός με την ΟΜΟΝΟΙΑ να έχει τον έλεγχο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα απέναντι σε ένα καλό Χαλκάνωρα ο οποίος δυσκόλεψε αρκετά την ομάδα μας. Τα τέρματα πέτυχαν οι Χρίστος Χ» Παντελίδη (2) και Δημήτρης Μάρης.

Ξεχωριστή στιγμή του αγώνα ο τραυματισμός του τερματοφύλακα Αντώνη Πολυβιου και η αντικατάσταση του από τον Άντρο Γιατρού ο οποίος με θεαματική τριπλή απόκρουση σε απ’ευθείας κτύπημα φάουλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κράτησε το 0 παθητικό για την ομάδα μας.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους:

Αντώνη Πολυβίου, Πάμπος Ηλία, Σωκράτης Σωκράτους, Κούλλης Ευάγγελου, Κυριάκος Μουσκος, Αλέξης Προεστός, Νικόλας Γεωργίου, Λευτέρης Μαύρος, Άντρος Αυλωνίτης, Χριστός Χ»Παντελιδης, Δημήτρης Μάρης, Θεόδουλος Χρυσός, Ανδρέας Γιατρού Κώστας Ιωάννου, Κάρολος Ριέτλ».

Πήρε εξιτήριο ο Μάριος Καρογιάν - Θα παραμείνει σπίτι για ξεκούραση

Τιμές καυσίμων: Μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ των επαρχιών - Περαιτέρω αυξήσεις στον ορίζοντα - Πίνακες

Θεραπεία με το… σταγονόμετρο: Σοβαρές ελλείψεις σε καινοτόμο φάρμακο - Πότε θα είναι ξανά διαθέσιμο

Συμπλοκή στις φυλακές Κορυδαλλού - Πληροφορίες για ένα νεκρό και ένα τραυματία

Μονή Αββακούμ: Ανανεώθηκε το διάταγμα κράτησης του Νεκτάριου - Στο κελί για ακόμα 8 ημέρες

Στο Netflix η πρώτη κυπριακή ταινία - Από πότε θα είναι διαθέσιμη

Φονος στην Ορμήδεια: Παραδόθηκε στις Βρετανικές Βάσεις ο φερόμενος δράστης - Λεπτομέρειες

Σύμφωνα με νέες πληροφορίες η Αστυνομία των Β.Βάσεων συνέλαβε τον ύποπτο για τη δολοφονία του Χαράλαμπου Κωνσταντινίδη στην Ορμήδεια, το βράδυ της Τρίτης (25/6).