Ισοπαλία 2-2 για τη Βασιλεία απέναντι στη Βαντούζ.

Στο εντός έδρας παιχνίδι της η αντίπαλος της Ανόρθωσης στον Γ΄ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο.

Η Βασιλεία πήρε προβάδισμα στο ημίχρονο με 2-1, με γκολ του Καμπράν στο 7ο λεπτό και Στόκερ στο 38΄, ενώ η Βαντούζ είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με τον Σούττερ στο 29΄.

Το 2-1 καλά κυλούσε, αλλά η Βαντούζ κατάφερε και… τσίμπησε τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Nicolae Milinceanu, όπου στο 78΄ έκανε το 2-2, που έμεινε μέχρι τέλους.

Η Βασιλεία αγωνίστηκε με τους εξής: Nikolic, Comert, Widmer, Alderete, Van Wolfswinkel (Van Der Werff 77′), Campo, Pululu (Von Moos 77′), Stocker, Frei, Padula, Cabral

Την ερχόμενη Πέμπτη η ώρα 21:30 η Βασιλεία θα υποδεχθεί την Ανόρθωση.

The post Της… ΤΣΙΜΠΗΣΑΝ τον βαθμό της Βασιλείας μέσα στο ΣΠΙΤΙ της πριν υποδεχθεί την Ανόρθωση appeared first on Thema Sports.